Najczęściej zadawane pytania

Jak długo trwa masaż?
W zależności od potrzeb klienta oferujemy masaże trwające 15, 20 lub 30 minut. Najchętniej wybieraną jest sesja 15 minutowa, która pozwala na dokładne opracowanie przeciążonych partii ciała. Taka ilość czasu jest wystarczająca, żeby rozładować napięcie, zniwelować stres i pozwolić się zrelaksować. Co więcej, w każdej firmie przerwa śniadaniowa trwa około 15 minut, dlatego pracownicy mogą zostać wymasowani właśnie wtedy, dzięki czemu nie spadnie ich wydajność, a oni odprężeni będą mogli wrócić do pracy.
Jak często korzystać z masażu biurowego?
Aby masaż mógł pozytywnie wpłynąć na zdrowie człowieka najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z tego zabiegu 1-2 razy w tygodniu. Dzięki regularnie wykonywanym masażom jesteśmy w stanie całkowicie pozbyć się wzmożonego napięcia mięśniowego, a co za tym idzie usunąć stres, zmęczenie i dolegliwości bólowe. Masaże mogą być stosowane z powodzeniem 1-2 razy w miesiącu, jeśli zwiększy się ich długość trwania do 20 – 30 minut.
W jakim miejscu mogą odbywać się masaże?
Masaże biurowe cechuje mobilność i niewielka ilość miejsca potrzebna do ich wykonania. Najlepszym rozwiązaniem jest udostępnienie niewielkiego pomieszczenia, w którym masażysta ma możliwość swobodnego poruszania się wokół krzesła, a osoba masowana może zrelaksować się i odprężyć. Zapewniamy również możliwość stworzenia kameralnego miejsca w przestrzeniach open space za pomocą specjalnie przygotowanych rollup’ów.
Jak należy przygotować się do masażu?
Zabieg wykonywany jest bez użycia olejków, dzięki czemu nie trzeba się dodatkowo przygotowywać, aby skorzystać z masażu. Sukienki, spódnice i koszule nie stanowią żadnego problemu. Zależy nam na tym, aby klienci korzystający z naszych usług byli w pełni zadowoleni i nie czuli się skrępowani, dlatego też zabiegi wykonujemy w obrębie karku, grzbietu oraz ramion. Takie rozwiązanie sprawia, że pracownicy nie muszą ściągać ubrań, a po jego zakończeniu mogą od razu wrócić do wykonywania codziennych obowiązków.
Czy masaż biurowy jest bezpieczny?
Doświadczenie i wiedza naszych pracowników sprawiają, że masaż biurowy jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Profesjonalnie wykonany i skierowany na potrzeby indywidualne z pewnością zniweluje dolegliwości bólowe, a nasz personel zawsze chętnie służy radą w celu przedłużenia pozytywnego efektu zdrowotnego. Należy jednak pamiętać, że jeśli chcemy zobaczyć efekty, to konieczna jest regularność w przeprowadzaniu tego typu zabiegów. Najlepiej, gdyby odbywały się one 1 lub 2 razy w tygodniu. W ten sposób można zniwelować napięcie mięśni, a co za tym idzie również ból.
Jak masażyści zapewniają warunki higieniczne?
Komfort i bezpieczeństwo naszych klientów to priorytet! Dlatego nasi pracownicy przed i po każdym masażu korzystają z medycznych środków przeznaczonych do dezynfekcji rąk i sprzętu. Dodatkowo do każdego zabiegu stosujemy jednorazowe pokrycia na podgłówek. Takie zabezpieczenie ogranicza rozwój bakterii i grzybów, a także minimalizuje ryzyko przenoszenia się zarazków z jednej osoby na drugą. Zachowanie higienicznych warunków jest dla nas bardzo ważne, a dzięki temu nasi pacjenci mogą mieć pewność, że zachowane zostały odpowiednie standardy higieny.
Czy wymagane jest specjalne pomieszczenie do wykonania masażu?
Jeśli klient posiada takie pomieszczenie w swoim biurze, to oczywiście chętnie z niego skorzystamy, natomiast nie jest ono konieczne. Dysponujemy specjalnymi rollup’ami, za pomocą których jesteśmy w stanie stworzyć kameralną przestrzeń nawet w biurze typu open space. Należy również pamiętać, że podczas masażu karku, szyi oraz grzbietu klient pozostaje w pozycji siedzącej i nie musi ściągać ubrania, dlatego też cały zabieg może odbywać się w miejscu pracy. Natomiast w celu zachowania odpowiedniego poziomu higieny nasi pracownicy stosują środki dezynfekujące.
Jaki wpływ na organizm ma masaż biurowy?
Wszystko zależy od tego jak często jest wykonywany oraz jak reaguje organizm danej osoby. Jednak już po pierwszym masażu biurowym można zauważyć, że pracownicy są bardziej zrelaksowani, lepiej skoncentrowani, a ich samopoczucie znacznie się poprawia. Co więcej, taki odprężający zabieg może również pozytywnie wpływać na koncentrację oraz zredukować ból zmęczonych od wielogodzinnego siedzenia mięśni. Nacisk w odpowiednich miejscach sprawia, że sztywne i spięte plecy zaczynają się rozluźniać, a co za tym idzie ból znika.
Czy kobiety w ciąży mogą korzystać z masażu biurowego?
Jeśli nie ma przeciwwskazań od lekarza prowadzącego ciążę to kobiety mogą bez obaw korzystać z masażu biurowego. Szczególnie, że ten, który wykonujemy w ramach naszych usług obejmuje tylko mięśnie grzbietu, karku oraz szyi, co więcej wykonuje się go na siedząco, a nie na leżąco. Już 15 minut wystarczy, aby rozluźnić mięśnie, zredukować spięcia i w pełni się zrelaksować. Taki krótki zabieg nie tylko daje uczucie odprężenia, ale również sprawia, że maleje poziom stresu, co jest niezwykle ważne, szczególnie w przypadku pracujących kobiet, które spodziewają się potomstwa.
Czy masażysta używa środków dezynfekujących?
Tak, każdy zabieg poprzedzony jest dokładnym oczyszczeniem sprzętu przy pomocy środków dezynfekującym, które stosowane są także po jego zakończeniu. Nasi masażyści używają specjalnych produktów, które pozwalają usunąć bakterie i zarazki, a co za tym idzie odpowiednio chronią osoby korzystające z naszych usług. Jednak to nie wszystko, ponieważ chcąc w pełni pozbyć się bakterii poza preparatami odkażającymi stosujemy również jednorazowe pokrycia na podgłówki, które wyrzucane są po każdym zabiegu.

Skontaktuj się z nami już dziś

przedstawimy Ci spersonalizowaną ofertę dla twojej firmy.

Kontakt